Naturalne mydło w kostce w sklepie Eko Amazonka:

Naturalne mydło w kostce zapewnia oczyszczenie skóry oraz jej pielęgnację. Mydło w kostce to napewno świetne rozwiązanie less waste czy zero waste. Skóra jest w naturalny sposób myta, pielęgnowana i zadbana. W naszej eko drogerii możesz zakupić mydło w kostce, które będzie odpowiadać potrzebom Twojej skóry.

Jakie mydła w kostce kupisz w sklepie Eko Amazonka? Znajdziesz tutaj naturalne mydła w kostce o działaniu nawilżającym, pielęgnującym, mydła peelingujące, mydła do ciała, mydła do rąk, a nawet mydło gospodarcze do czyszczenia domu w ekologiczny sposób.

Prawdziwe, tradycyjne, Naturalne mydło w kostce – co to znaczy?

Naturalne mydło w kostce jest wykonywane w sposób tradycyjny i składa się ze zmydlonych olei i maseł. “Mydła” sprzedawane powszechnie w sklepach: marketach i drogeriach to NIE mydła lecz “syndety” czyli sztucznie utwardzone płyny do mycia! Tylko tradycyjne rzemieślnicze mydła można nawać Prawdziwym Mydłem, czy też mydłem wykonywanym w tradycyjny sposób.

Jak rozpoznać po składzie Prawdziwe Naturalne Mydło w kostce czy w płynie? 

Naturalne mydła wykonywane są ze zmydlonych (za pomocą wodorotlenku sodu lub potasu) olei oraz maseł. Ponieważ oleje i masła są “zmydlone” to w prawidłowo opisanym składzie INCI nie ma “oil” lecz np. SODIUM Olivate, SODIUM Sweet Almondate. “Sodium” oznacza że jest to mydło sodowe czyli w kostce. Składniki mydła: oleje i masła mają do nazwy dodaną końcówkę “ATE” np. AlmondATE. W przypadku mydeł potasowych, w płynie zamiast Sodium, będzie Potassium, a w przypadku mieszanek Sodium & Potassium.

Naturalne mydło w kostce – jakie kupić?

Wszystkie nasze mydła w kostce pochodzą z polskich manufaktur kosmetyków. Znajdziesz tutaj mydła w kostce Blank.Mydło, czy NaLiNatural. Prawdziwe mydło w kostce powstaje z naturalnych składników czyli zmydlonych olei roślinnych. Nasze mydła są przygotowywane, krojone i pakowane ręcznie. Naturalne mydło w kostce świetnie się sprawdzi zarówno do mycia rąk jak i całego ciała, w tym również twarzy. Jakie mydło w kostce kupić dla siebie? W ofercie naszego sklepu znajdziesz mydła w kostkach o różnych składach (różne oleje roślinne), każdy skład to trochę inna pielęgnacja – mydło ma większą moc czyszczącą (np. mydło kuchenne do rąk) albo większą pielęgnację (np. mydło delikatne). Na początek polecamy kierować się po prostu wyglądem i zapachem naturalnego mydła w kostce. Gdy już wypróbujesz kilka mydeł w kostce to z czasem możesz dostrzec także i różnice w składzie mydeł w postaci pielęgnacji, mocy czyszczenia, czy rodzaju i ilości wytwarzanej piany.

Nasze Mydło w kostce to nowoczesne “szare mydło”:

Prawdziwe naturalne mydła w kostce nazywane są nadal “szarym mydłem” ponieważ kiedyś kostki mydlane były właśnie w takim kolorze. W dzisiejszych czasach jednak możemy pozwolić sobie na połączenie tradycji z odrobiną nowoczesności aby uzystkać klasyczne, tradycyjne mydło w kostce w ładniejszej kolorowej i pachnącej wersji.

Mydła w kostce tradycyjne:

Wszystkie nasze mydła w kostce są mydłami uniwersalnymi, które sprawdzą się i do wielokrotnego mycia rąk, jak i do mycia ciała i twarzy. Mamy jednak także naturalne mydła w kostce o konkretnym działaniu. Na przykład borowinowe mydło w kostce które wspomaga regenerację i gojenie się skóry, wspomaga układ krążenia czy też jest świetnym mydłem dla skóry trądzikowej. Mamy również bardzo delikatne mydło w kostce, które lekko myje skórę, a przede wszystkim ją pielęgnuje. Sprawdzi się zatem jako mydło w kostce do mycia dla dzieci czy dorosłych o wrażliwej skórze.

szare mydło w kostce i szare mydło w płynie, właściwości szarego mydła

Mydła w kostce gospodarcze – czyli do czyszczenia domu:

Mydło w kostce “gospodarcze” służy do zapierania plam, czyszczenia pędzli, do rozpuszczenia na eko-płyn do naczyń lub do sporządzenia mydlanej pasty myjącej – do tapicerek (kanapy, krzesła), do czyszczenia piekarnika, płyty grzejnej itp.

Poza mydłami w kostce w naszym sklepie kupisz również mydła sodowo-potasowe w postaci mydlanej pianki (miekkie musy myjące) lub w postaci mydlanych peelingów.

mydło w kostce w mydlarni w Warszawie
mydło gospodarcze do eko czyszczenia domu, kuchni, piekarnika, toalety