Rodzaje chust na głowę i turbanów na głowę – modele sprzedawane w sklepie Eko Amazonka

W sklepie Eko Amazonka znajdziesz aż 16 różnych modeli turbanów i chust dla Amazonek / na czas chemioterapii / dla kobiet dotkniętych łysieniem. Nakrycia głowy podzielić można na “gotowe do założenia”, które NIE wymagają wiązania oraz “turbany i chusty wiązane” z szarfami do samodzielnego oplatania i wiązania. Każdy z modeli dostępny jest w kilku / kilkunastu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Poniżej opisane są wszystkie modele chust na głowę i turbanów na głowę:

Turbany BEZ wiązania i chusty wiązane, z szarfami do samodzielnego zaplatania:

Dostępne modele chust na głowę i turbanów na głowę:

  • Turban na głowę Blanka

    Turban / chusta Blanka – to model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej z dwoma ozdobnymi szarfami (też bambusowymi) – do samodzielnego zawiązania. Szarfy są przyszyte na stałe z tyłu turbanu. Tkanina bambusowa jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku.

    Najpierw zakładamy “czapkę”, następnie możemy opleść dwoma szarfami przód głowy, tworząc ozdobny wzór, następnie z tyłu, lub z boku wiążemy turban (nie musi być to supeł, już pojedyncze przewiązanie dobrze się trzyma). Szarfy są nieco krótsze niż w modelu Krystyna.

    Skład: 95% bambus 5% elastan

     

 

Turban Ela – to model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej, lekkie plisy u góry, na środku przepasany jest marszczoną, przyszytą (na stałe) ozdobną szarfą w tym samym kolorze lub z innego wzorzystego materiału. Z przodu brzeg turbanu ma ozdobną zakładkę. Turban jest gotowy do nałożenia. Tkanina bambusowa jest niezwykle miękka i delikatna. Turban jest dość cienki. Idealny fason turbanu dla wielbicielek minimalizmu – zwłaszcza w wersji w jednolitym kolorze.

Skład: 95% bambus 5% elastan

turban Ela

 

 

Turban Eryka – to model uszyty z delikatnej tkaniny bawełnianej. Turban jest delikatnie marszczony, z boku przyszyty jest ozdobny “kwiatek”. Tkanina jest miękka i delikatna, turbany są miłe w dotyku.

Turban gotowy do nałożenia.

Skład: 85% bawełna 15% elastan

 

Turban Helena – to model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej z ozdobnymi marszczeniami (przyszyta na stałe szarfa a’la zaplatany warkocz). Turban jest gotowy do nałożenia, nic nie trzeba wiązać i zaplatać;) Tkanina bambusowa jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku.

Skład: 95% bambus 5% elastan (+ szarfa “Silk” – niektóre modele oznaczone “wzór Silk”)

 

Turban Kasia – to prosty model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej z ozdobnymi marszczeniami. Turban jest gotowy do nałożenia. Tkanina bambusowa jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku. Turban ma dość luźny, swobodny krój, jest cienki (idealny na upały) – bez dodatkowych ozdobnych szarf / oplotów – idealny dla wielbicielek minimalizmu.

Skład: 95% bambus 5% elastan

 

Turban Klara – to dość prosty ale efektowny model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej / bawełny z ozdobnym marszczeniem a’la supeł, z przodu turbanu. Turban jest gotowy do nałożenia. Tkanina bambusowa / bawełniana jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku. Turban jest cienki (idealny na upały) – bez dodatkowych ozdobnych szarf / oplotów – idealny dla wielbicielek minimalizmu.

Skład: 95% bambus 5% elastan LUB:  95% bawełna 5% lycra  (w zależności od koloru)

Turban / chusta Krystyna – to model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej z dwoma ozdobnymi szarfami (z szyfonu) – do samodzielnego zawiązania. Szarfy są przyszyte na stałe z tyłu turbanu. Tkanina bambusowa jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku. Szyfon na szarfy to zwiewny, lekko przezroczysty materiał.

Najpierw zakładamy “czapkę”, następnie możemy opleść dwoma szyfonowymi szarfami przód głowy, tworząc ozdobny wzór, następnie z tyłu, lub z boku wiążemy turban (nie musi być to supeł, już pojedyncze przewiązanie dobrze się trzyma). Szarfy są nieco dłuższe i lżejsze niż w modelu Blanka.

Skład: 95% bambus 5% elastan

+ szarfa 100% szyfon

 

Turban Laila – to prosty model uszyty z delikatnej tkaniny bawełnianej (bawełna premium) z ozdobnym marszczeniem / zakładką z przodu turbanu. Turban jest gotowy do nałożenia, nic nie trzeba zaplatać;) Tkanina bawełniana jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku. Turban jest bez dodatkowych ozdobnych szarf / oplotów – idealny dla wielbicielek minimalizmu.

Skład: 95% bawełna 5% elastan

 

Turban Laura – to model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej z ozdobnymi plisowanymi oplotami. Turban jest gotowy do nałożenia, nic nie trzeba wiązać i zaplatać;) Tkanina bambusowa jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku. Duża ilość plisów sprawia że turban jest cięższy i grubszy od innych modeli, jest zatem dobrym wyborem na wietrzne i chłodniejsze dni lub wieczory.

Skład: 95% bambus 5% elastan

 

Chustka Maja – to model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej z cieniutką, prześwitującą bawełnianą podszewką. Chustka ma z tyłu gumkę i dwie szarfy do samodzielnego zawiązania. Szarfy są przyszyte na stałe z tyłu turbanu i są króciutkie – tylko do zawiązania, a NIE oplotu z przodu jak inne modele. Chustki są gładkie i miłe w dotyku.

Skład: 95% bawełna 5% elastan, podszewka: 100% bawełna

chustka Maja

 

 

Turban Matylda – to model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej z przyszytą (na stałe) ozdobną szarfą, z boku turbanu zawiązaną w efektowny supeł. Turban jest gotowy do nałożenia, nic nie trzeba wiązać i zaplatać;) Tkanina bambusowa jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku.

Skład: 95% bambus 5% elastan

 

 

Turban Milena – to prosty model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej z ozdobnymi marszczeniami i plisami. Turban jest gotowy do nałożenia. Tkanina bambusowa jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku. 

Skład: 95% bambus 5% elastan

 

 

Turban Nadia – to prosty model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej z ozdobnymi marszczeniami i przeszyciami. Turban jest gotowy do nałożenia. Tkanina bambusowa jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku. Turban jest cienki, idealny po domu, na lato, czy upały.

Skład: 95% bambus 5% elastan

 

 

Turban Natalia – to model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej z ozdobnym marszczeniem oraz przyszytą (na stałe) ozdobną szarfą. Z boku szarfa jest nieco zebrana efektownymi, ozdobnymi paskami tkaniny. Turban jest gotowy do nałożenia, nic nie trzeba wiązać i zaplatać;) Tkanina bambusowa jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku.

Skład: 95% bambus 5% elastan

Chusta Simona – to model uszyty z delikatnej tkaniny bawełnianej (bawełna premium) lub bambusowej (wzorzyste) z dwoma ozdobnymi szarfami (z tego samego materiału) – do samodzielnego zawiązania. Szarfy są przyszyte na stałe z tyłu turbanu. Chusta ma cieniutką, prześwitującą podszewkę z bawełny. Tkanina bawełniana i bambusowa są niezwykle miękkie i delikatne, turbany są gładkie i miłe w dotyku.

Najpierw nakładamy na głowę chustę (luźną “czapkę”), oplatamy dwoma szarfami przód głowy, tworząc ozdobny wzór (marszczenia), następnie z tyłu, lub z boku głowy wiążemy (nie musi być to supeł, już pojedyncze przewiązanie dobrze się trzyma). 

Skład: 95% bawełna 5% elastan

 

Chusta z daszkiem Weronika – to model uszyty w 100% z bawełny. Model ma usztywniany daszek, a z tyłu dwie szarfy – do samodzielnego zawiązania. Szarfy są przyszyte na stałe z tyłu chusty, służą zarówno do dostosowania obwodu chusty jak i pełnią ozdobną funkcję. Ponieważ chusta ze 100% bawełny nie jest rozciągliwa, krój chusty jest luźny, zaś z tyłu wszyto gumkę, ułatwiającą zakładanie i przytrzymującą lekko chustę na głowie.

Skład: 100% bawełna

 

Turban Wiola – to prosty model uszyty z delikatnej tkaniny bambusowej z ozdobnym spięciem i marszczeniami. Turban jest gotowy do nałożenia. Tkanina bambusowa jest niezwykle miękka i delikatna, turbany są gładkie i miłe w dotyku. Prosty, minimalistyczny, cienki turban, idealny też na lato, na upały.

Skład: 95% bambus 5% elastan

Chusty na głowę i turbany na głowę – Pomysły na stylizacje na każdą porę roku – chusty / turbany

idealne na wiosnę / lato / jesień / zimę:

 

Na zdjęciu obok widocznych jest kilka propozycji chust na głowę i turbanów na wiosnę. Wybrałam modele z kwiecistym wzorem lub w różowym i fioletowym kolorze.

U góry od lewej: turban Matylda wiśniowy+kwiaty ; turban Laila jasny pudrowy róż ; chusta Krystyna fioletowy+wzór ; u dołu, od lewej: turban Eryka różowy pudrowy ; turban Matylda granatowy+muszelki ; turban Klara śliwkowy .

Turbany i chusty NA WIOSNĘ kupisz TU.

Na zdjęciu obok znajdziesz kilka modeli turbanów i chust z kolekcji letniej. Na lato wybrałam lekkie, cieńsze modele turbanów oraz chusty na głowę z daszkiem chroniącym przed słońcem – model Weronika.

U góry, od lewej: turban Milena niebieski ; chusta Krystyna morski+wzór ; turban Klara niebieski ; na środku, od lewej: chusta Krystyna kremowy+kolory tęczy ; turban Klara ceglasty ; turban Milena szary ; turban Klara kolorowy mix ; u dołu, od lewej: chusta Krystyna zielony+kwiaty ; chusta na głowę z daszkiem Weronika beżowa ; chusta z daszkiem Weronika kremowa+kolorowe ważki .

Turbany i chusty NA LATO kupisz TU.

 

 

Na zdjęciu obok znajdziesz kilka propozycji turbanów i chust na jesień. Wybrałam modele w jesiennych kolorach, z większą ilością marszczeń, aby były trochę cieplejsze.

Po lewej: turban Helena ceglasty+wzór Silk ; turban Helena brązowy+wzór ; na środku: turban Laura szaroniebieski+wzór ; po prawej: turban Helena brąz mix ; turban Laura ceglany .

Turbany i chusty na JESIEŃ kupisz TU.

Na zdjęciu obok przedstawiłam kilka propozycji z zimowej kolekcji chust na głowę i turbanów dla Amazonek. Wybrałam modele w szarych i niebieskich kolorach oraz modele nieco cieplejsze – z większą ilością marszczeń.

U góry, od lewej: chusta na głowę Krystyna jasny niebieski+kwiaty ; turban Laura lazur+kwiaty ; turban na głowę  Blanka szary ; turban Klara jeans ; u dołu, od lewej: turban Matylda szary ; turban Laura szaroniebieski ; turban Matylda czarny ; turban Laura wiśniowy+wzór .

Turbany i chusty NA ZIMĘ kupisz TU.

Wszystkie modele i kolory turbanów i chust na głowę BEZ względu na model (wszystkie produkty)

możesz obejrzeć TUTAJ.

chusty turbany bezszwowe delikatne 100% bawełniane bambusowe ładne niedrogie solidne eleganckie dobrze uszyte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *